Co dalej po Geologii ..?

Moderator: Bananeczka

Re: Co dalej po Geologi ..?

Postprzez Misiek 15 wrz 2009, o 22:43

Z paleo są ćwiczenia i wykłady w sumie sam egzamin raczej wszyscy zdają za to bardzo dużo osób ma problem z zaliczeniem ćwiczeń. Są 2 kolokwia które składają się z części teoretycznej i praktycznej. Teoria to jakiś teścik albo pytania otwarte zależy od wykładowców a część praktyczna to rozpoznawanie okazów czyli dostajesz 5 kamieni i masz opisać co to za skamieniałość. no i oczywiście trzeba się do tego wszystkiego nauczyć tabeli stratygraficznej ogólnie cały przedmiot to taka rozszerzona biologia czyli jedna wielka pamięciówa ;) lepiej się tego uczyć na bierząco. W zależności od wykładowcy różna jest zdawalność ale głównie u młodych prowadzących zdaje większość ludzi z tymi starszymi jest już problem :evil: jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało ;)
Misiek
pracownik dziekanatu

kierunek: Geologia

Postprzez mokka 16 wrz 2009, o 09:45

no to walę dalej ;P

a z językami jak sprawa wygląda? Jest jeden czy więcej? No, i z wf też mi powiedz jak to jest, a konkretniej chodzi mi o to,że mamy taki pomysł z ludźmi z kierunku żeby iść w ramach wf do AZS na salsę bo podobno jest taka możliwość. Nie wiesz może jakby wyglądała wtedy sprawa z rejestracją żetonową? bo tej salsy nie ma w spisie dyscyplin do wyboru w ramach wf więc nie wiem czy wtedy nie należy się w ogóle zapisywać na wf, a sprawę załatwiać w dziekanacie czy jak? :P
A co do przedmiotów to z matmy i fizyki jak wyglądają takie zaliczenia? też są ćwiczenia z tego?
mokka
przedszkolak

Postprzez Misiek 16 wrz 2009, o 14:22

co do języków to jest tylko jeden do wyboru jest angielski niemiecki francuski i rosyjski jeśli chodzi o w-f to z tego co wiem osoby które są zapisane do AZSu nie muszą chodzić ale trzeba się zarejestrować do pana mowaka i później tylko do niego iść po wpis ale co do tego to radzę się jeszcze dopytać w dziekanacie ;) zaliczenie z matematyki wygląda tak że są oile dobrze pamiętam 4 kolokwia i jedno kolokwium ustne. z każdego kolokwium są 3 albo 4 oceny w zależności od tego ile jest zadań ( za każde zadanie jedna ocena) no i później ze wszystkich ocen jakie uzbierasz przez semestr jest wyciągana średnia no a później egzamin pisemny ogólnie mata nie sprawia problemów :) co do fizyki to jest pracownia fizyczna pierwsze 3 ćwiczenia to jest wprowadzenie takie śmieszne czyli ogólnie powtórzenie wiadomości z liceum i z tego jest kolokwium później są 4 ćwiczenia do zrobienia (z każdej dziedziny jedno czyli optyki elektryki mechaniki i ciepła na jedno ćwiczenie masz 2 tygodnie) przed każdym ćwiczeniem jest kolokwium ustne taka wejściówka ogólnie nic trudnego bo szybciej wiesz z czego będą cię pytać ;) no i po każdym zrobionym ćwiczeniu trzeba pisać sprawozdanie co już jest mniej przyjemne ale jak się postarasz to załatwisz jakieś sprawozdania z poprzednich lat i tylko podstawisz swoje wyniki (jak bym dobrze poszukał to chyba nawet mam większość sprawozdań ;) )
Misiek
pracownik dziekanatu

Postprzez mokka 16 wrz 2009, o 14:40

No to gdybyś miał te sprawozdania jeszcze to bym Cie wtedy prosiła o pożyczenie :) wiadomo,że nic za free % :P to z fizyki widzę ,że nie będzie jakoś strasznie chyba :) a z matmy to jak ten ustny wygląda? pytanie przy tablicy jak w liceum czy co? :P
mokka
przedszkolak

Postprzez Misiek 16 wrz 2009, o 14:49

żadne pytanie przy tablicy ;) dostajesz zestaw i jak będziesz miała rozwiązania na kartce całego zestawu napisane własnoręcznie to możesz z tego kożystać później jak przychodzisz na ustny to z tego zestawu który jakoś 2 tygodnie szybciej dostaniesz gość wybierze ci 4 zadania i za samo to że masz je napisane już masz 3 jak coś jeszcze umiesz o nich poopowiadać to później ocena rośnie :) no i standarodwoza każde zadanie jedna ocena ;) ogólnie dobry sposób żeby sobie średnią poprawić ;)
Misiek
pracownik dziekanatu

Postprzez mokka 16 wrz 2009, o 16:02

to nie będzie chyba tak źle :) dzięki wielkie ;* na razie nie mam więcej pytań, ale jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to się zgłoszę :) a na te sprawozdania mogę liczy w razie czego? :)
mokka
przedszkolak

Postprzez Misiek 16 wrz 2009, o 18:42

jak znajdę to nie ma sprawy ;) od pazdziernika pewnie będę czenstym gościem w palarni to się kiedyś zgłoś :)
Misiek
pracownik dziekanatu

Postprzez mokka 16 wrz 2009, o 18:49

a jesteś z okolic czy akademik?
mokka
przedszkolak

Postprzez Misiek 16 wrz 2009, o 21:12

z akademika ;) tzn mam nadzieje że mi przyznają akademik :twisted:
Misiek