Co dalej po Geologii ..?

Moderator: Bananeczka

Co dalej po Geologii ..?

Postprzez kamilov90 13 wrz 2009, o 23:26

Witam !!
Już niedługo zaczynam I roki na WNoZ na kierunku geologia.. jednak zacząłem sie zastawiać czy ten kierunek otwiera w przyszłości jakies perspektywy Mysle bardziej zrobieniu uprawnień państwowych i pracy w firmach badających grunt pod drogi mosty hale itp. czy pozostaje mi wyłącznie paleontologia ? jakie perspektywy niesie ze sobą ten kierunek.. i pytanie kierowane głownie do studentów 3 roku czy warto ten kierunek studiować?
Z góry dziekuje i pozdrawiam wszystkich =)
kamilov90
maluch

Re: Co dalej po Geologi ..?

Postprzez Misiek 14 wrz 2009, o 17:49

kamilov90 napisał(a):Mysle bardziej zrobieniu uprawnień państwowych i pracy w firmach badających grunt pod drogi mosty hale itp. czy pozostaje mi wyłącznie paleontologia ?

Bez zrobienia uprawnień państwowych za bardzo ten kierunek nie ma sensu ;) co do paleontologi to po pierwsze są do wyboru inne specializacje ( podobno hydro geologia jest przyszłościowa...) a po drugie po pierwszym semestrze z pewnością stwierdzisz że paleontologia i wszystkie inne przedmioty z nią związane (geologia historyczna) są naj mniej przyjemne i raczej będziesz chciał unikać 8 piętra (tam właśnie jest katedra paleontologii i stratygrafii) :evil: nic się nie stresuj będzie dobrze ;)
Misiek
pracownik dziekanatu

kierunek: Geologia

Postprzez kamilov90 14 wrz 2009, o 21:53

ohh dzięki wielki juz jestem troche spokojniejszy =D
a na którym jesteś roku kolego ?
kamilov90
maluch

Postprzez mokka 14 wrz 2009, o 23:04

Misiek, a mógłbyś coś więcej na temat tej geologii powiedzieć? ciężko jest na I roku? bardzo źle to wygląda jeżeli chodzi o chemie i matmę? tez właśnie zaczynam studia na tym kierunku.
mokka
przedszkolak

Postprzez Misiek 15 wrz 2009, o 00:56

jeśli chodzi o chemie i mate to mata nie jest problemem bo jest fajny wykładowca i da się ściągać ale lepiej mu nie podpaść bo można co tydzień mieć przyjemność stania 2,5h przy tablicy i słuchać jakm się jest idiotą (w takiej sytuacji lepiej jest przytaknąć i stłumić złość w sobie ;) ogólnie gość jest dziwny ale fajny na swój sposób ) :twisted: osobiście twierdzę że nauczyć się tego nie da ;) chemia i paleontologia to 2 najcięższe przedmioty i strasznie dużo ludzi na tym uwala szczególnie na paleontologi co do chemii to nie wiem jak będzie w tym roku bo ma się zmienić wykładowca ( kobieta która prowadziła chemie ma iść na emeryturę) jeżeli będzie prowadziła pani dr która też miała ćwiczenia to myślę że nie będzie źle ogólnie obie były strasznie miłe i zawsze stawały po stronie studentów dawały szanse na poprawki itp. ale trzeba było się tego wcześniejczy później nauczyć bo potrafiły "udupić" ;) na 2 semestrze jedyny ciężki przedmiot to geologia historyczna :cry: ogólnie to trzeba się w miarę systematycznie uczyć i powinno być ok najważniejsze to mieć 1 semestr na czysto później będzie z górki ;)
Misiek
pracownik dziekanatu

Postprzez mokka 15 wrz 2009, o 12:39

jeżeli z matmy można ściągać to jest szansa ,że ja zaliczę :P tą chemia mnie dobiłeś :/ Tak się składa,że ja z tego przedmiotu byłam zawsze beznadzieja . A tak właściwie to jak wygląda egzamin z chemii? czytałam,że ma być ustny podobno.
mokka
przedszkolak

Postprzez Misiek 15 wrz 2009, o 14:44

Zawsze był egzamin pisemny i nie było problemu żeby go zdać (był banalny ;) ) większy problem z chemii to zdobyć zaliczenie z ćwiczeń bo są 3 kolokwia pisemne i 3 ustne no i niestety trzeba wszystkie zaliczyć żeby móc podejść do egzaminu
Misiek
pracownik dziekanatu

Postprzez mokka 15 wrz 2009, o 16:36

Misiek, a z tej chemii to jest coś pozytywnego? Bo jak na razie to coś czuję ,że studentka będę do pierwszej sesji :/
mokka
przedszkolak

Postprzez Misiek 15 wrz 2009, o 18:50

spokojnie jak się przyłożysz to dasz rade :) ja osobiście też nie mam pojęcia o chemii a jakoś dało się zdać chociaż nie powiem walczyłem z tym strasznie długo :twisted: ja cię to pocieszy to ćwiczenia są w miare ciekawe bo nie siedzi się wławkach pisząc całe 3h tylko jest labolatorium więc da się przesiedzieć ;)
Misiek
pracownik dziekanatu

Postprzez mokka 15 wrz 2009, o 19:46

to dobrze, może dzięki tym ćwiczeniom więcej zrozumiem bo przyswajanie przeze mnie takiej "suchej" wiedzy z chemii idzie bardzo ciężko. No, ale mniejsza z chemią. Na pierwszym roku to tak ogólnie co jest najtrudniejszego? Pisałeś o tej paleontologii coś. Z tego są ćwiczenia jakieś czy same wykłady? bardzo ciężko zdać?
mokka
przedszkolak

Następna strona

Powrót do Wydział Nauk o Ziemi