Śląska Kawiarnia Naukowa - Islam

Moderator: Emilia

Śląska Kawiarnia Naukowa - Islam

Postprzez 4Pik 1 mar 2010, o 21:01

Islam najszybciej spośród wszystkich religii zdobywa nowych wiernych. W 2008 roku media, powołując się na Rocznik Papieski, podały informację, że liczba wyznawców Islamu przekroczyła liczbę członków Kościoła rzymskokatolickiego (obecnie katolicy stanowią 17,4% ludności świata, a muzułmanie 19,2%). W marcu rozmawiać będziemy o Islamie. W czasie spotkania odbędzie się pokaz tańca brzucha. Wystąpi Daria Nędza, tancerka i instruktorka tańców orientalnych.

Czy wzrost liczby wyznawców Allaha niesie za sobą poważne konsekwencje? Co Polacy wiedzą o Islamie? Jakie są fakty i mity na temat tej religii? Czy Islam nakazuje zabijać innowierców, czy też jest religią pokoju?
Po tragicznych wydarzeniach 11 września 2001 roku wizerunek Islamu bez wątpienia ucierpiał. Niemuzułmanie obawiają się zagrożenia ze strony wyznawców tej religii. Dzieje się tak, bo fundamentalizm utożsamiany jest z terroryzmem. Czy słusznie?
Kolejne spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej odbędzie się 4 marca o godz.18.00 jak zwykle w katowickim Rondzie Sztuki (Klub Oko Miasta). Naszym gościem będzie Stanisław Guliński - Stanisław Guliński – absolwent Instytutu Filologii Orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1992 r. studiuje, podróżuje i pracuje na Bliskim Wschodzie. Pracuje jako ekspert ds. Bliskiego Wschodu i islamu. W 2003 r. był m.in. tłumaczem polskiego kontyngentu w Iraku. Wieloletni współpracownik „Tygodnika Powszechnego” i „Gościa Niedzielnego”.
"Była jak kot - z wierzchu milutka, mięciutka, rozmruczana, ale w środku krył się drapieżnik."
Avatar użytkownika
4Pik
Moderatorka
 
Posty: 348
Dołączył(a): 20 kwi 2009, o 13:55
Lokalizacja: Tauzen
kierunek: geografia
plec: femme
rok: I MU (IV)


Powrót do Tematy archiwalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron