[Informatyka] Który wydział wybrać ?

planujesz studia na UŚ i masz jakieś wątpliwości? Pytaj postaramy sie pomóc

Moderatorzy: Haushinka, 4Pik

[Informatyka] Który wydział wybrać ?

Postprzez Grafi 6 lip 2012, o 19:32

Witam!
Jestem zainteresowany studiowaniem informatyki na Uniwersytecie Śląskim, jednak mam mały dylemat. Interesuje mnie programowanie w m.in. C++, Java (programowanie strukturalne i obiektowe) i chciałbym znaleźć kierunek, który pozwoliłby zostać programistą. Zastanawiam się nad:
- Wydział: Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii (Informatyka) [licencjat]
Na stronie rekrutacyjnej znajduje się informacja:
W szczególności absolwent tych studiów powinien posiadać umiejętności niezbędne do:
[...]
+realizacji samodzielnych projektów programistycznych, a także współuczestniczenia w zespołowej realizacji takich projektów,

To mnie przekonuje i w dodatku w informatorze znajduje się informacja o specjalnościach gdzie jest: Programowanie, algorytmy i symulacje.
Wydaje mi się, że to jest odpowiedni dla mnie kierunek i w dodatku w Katowicach, więc będę miał ułatwiony dojazd.

- Wydział: Informatyki i Nauki o Materiałach (Informatyka) [inżynier]
Z drugiej strony sprawdziłem ten wydział i również wspomina on o programowaniu.
Absolwenci kierunku Informatyka inżynierska będą mogli ubiegać się o zatrudnienie jako:
[...]
+projektanci i programiści oprogramowania,

Wydaje mi się, że to jest to samo jednak w informatorze nie zauważyłem specjalności związanej z programowaniem. Niby kierunek programowanie gier komputerowych może pod to podchodzić jednak nie jestem zbyt przekonany do tego kierunku (może być problem ze zdobyciem pracy).

Zastanawiałem się, czy przypadkiem inżynieria oprogramowania nie jest związana z programowaniem, jednak to nie jest związane z tym co chcę robić w przyszłości.

Jaki kierunek według Was pozwoli mi na poszerzenie mojej wiedzy w programowaniu w językach takich jak C++ lub Java ?

Proszę o szybkie odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Grafi
Grafi
maluch

Powrót do Pomoc