Co dalej po Geologii ..?

Moderator: Bananeczka

Re: Co dalej po Geologi ..?

Postprzez Misiek 16 wrz 2009, o 22:25

Hehe że info jest to wiem ale mi nie przyznali :evil: ale jak mieszkasz w akademiku to na bank gdzieś na mnie trafisz :twisted:
Misiek
pracownik dziekanatu

kierunek: Geologia

Re: Co dalej po Geologii ..?

Postprzez geolog2005 31 lip 2011, o 20:40

co po geologii? - NICO!!!
to kierunek dla pasjonatów, teoretyków lecz nie praktyków.jeśli już chcecie to studiować i potem pracować (ja chciałem) to radze pójść na którąś politechnike lub agh bo tam geologię też mają w ofercie.późniejszy pracodawca ZAWSZE wybierze kogoś z mgr+inż aniżeli absolwenta uniwerku.do tego aby mieć później jakieś szanse na rynku pracy trzeba zdać państwowe uprawnienia a to 5lat praktyki (udokumentowanej-wykonana dokumentacja).bez tego powrót do zawodu po np.wyjeździe za granice, jest nieosiagalny. a i jeszcze dodam że studia nie należą do najlżejszych, podobnie jak praca później bo to prace w ciężkim terenie, ręczne (często, oj często) wiercenie w gruncie lub wbijanie sondy i nie na swoim podwórku tylko w delegacji- czytaj - gdzies na zadupiu. a na koniec efekt czyli wynagrodzenie na poziomie minimalnej krajowej + diety tak ok 20zł na dzień.ale cóż prawa rynku.wielka podaż siły roboczej, mały popyt + chojność pracodawcy i macie swój HIGH LIFE w polszy. pozdrawiam panie geolożki.one mają jeszcze ciężej o prace.
good luck.
geolog2005
maluch

Postprzez kolonista 8 mar 2012, o 13:20

Szanowni Państwo!
Instytut Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA zaprasza do udziału w kursach, które odbędą się w najbliższym czasie:
1.Kurs przygotowawczy dla kandydatów na wychowawców placówek wypoczynku dzieci i młodzieży
Termin: 16-18.03.2012;
Kurs jest skierowany do wszystkich, którzy ukończyli 18 lat i posiadają min. średnie wykształcenie, w szczególności do maturzystów (świadectwo maturalne nie jest wymagane).
2. Kurs kierownika wycieczek szkolnych.
Termin: 17.03.2012 (sobota od 9.00 do 13.00)
Dla osób pełnoletnich z min. średnim wykształceniem.
3.Kurs języka migowego - I stopień.
Zgodnie z założeniami projektowanej ustawy o języku migowym i innych środkach wspierania komunikowania się instytucji publicznych, osoby w nich zatrudnione, będą zobowiązane do zapewnienia wsparcia niesłyszącym w pokonaniu istniejących barier komunikacyjnych.
Termin: od 17.03.2012 r. (75 godz. dydaktycznych - 15 sobotnich spotkań w godz. 8.00-13.00)
Więcej informacji i terminów szkoleń na www.idn.edu.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Instytut Doskonalenia Nauczycieli WIEDZA
ul. Wojewódzka 50/5
40-025 Katowice
e-mail: idn@idn.edu.pl
www.idn.edu.pl
tel./fax. 32 297 43 42
tel.32 209 73 17
kolonista
uczeń

Postprzez jarviss 11 paź 2012, o 10:50

geolog2005 napisał(a):co po geologii? - NICO!!!
to kierunek dla pasjonatów, teoretyków lecz nie praktyków.jeśli już chcecie to studiować i potem pracować (ja chciałem) to radze pójść na którąś politechnike lub agh bo tam geologię też mają w ofercie.późniejszy pracodawca ZAWSZE wybierze kogoś z mgr+inż aniżeli absolwenta uniwerku.do tego aby mieć później jakieś szanse na rynku pracy trzeba zdać państwowe uprawnienia a to 5lat praktyki (udokumentowanej-wykonana dokumentacja).bez tego powrót do zawodu po np.wyjeździe za granice, jest nieosiagalny. a i jeszcze dodam że studia nie należą do najlżejszych, podobnie jak praca później bo to prace w ciężkim terenie, ręczne (często, oj często) wiercenie w gruncie lub wbijanie sondy i nie na swoim podwórku tylko w delegacji- czytaj - gdzies na zadupiu. a na koniec efekt czyli wynagrodzenie na poziomie minimalnej krajowej + diety tak ok 20zł na dzień.ale cóż prawa rynku.wielka podaż siły roboczej, mały popyt + chojność pracodawcy i macie swój HIGH LIFE w polszy. pozdrawiam panie geolożki.one mają jeszcze ciężej o prace.
good luck.

Zgadzam się w 100%!!!
jarviss
przedszkolak

Postprzez andrzejkin 2 lis 2012, o 18:04

Po geologii wszystko i nic - to już zależy od Twojej inwencji. Zawsze możesz strzelić jakiś wykres złoto na freelance albo machnąć powieść w stylu "Podróż do wnętrza ziemi". Świat czeka na nowego Verne`a, albo chociaż Papcia Chmiela.
andrzejkin
maluch

Poprzednia strona

Powrót do Wydział Nauk o Ziemi