AZS Legion Katowice - LACROSSE - rekrutacja

Moderatorzy: 4Pik, cyryl

AZS Legion Katowice - LACROSSE - rekrutacja

Postprzez legionkce 12 lis 2013, o 20:45

AZS Legion Katowice, drużyna lacrosse, dwukrotny uczestnik rozgrywek ligowych organizowanych przez Polską Federację Lacrosse oraz uczestnik wielu turniejów. Jedna z sekcji AZS Uniwersytetu Śląskiego.
Aktualnie zakończyliśmy rundę jesienną i rozpoczęliśmy przygotowania do rundy wiosennej, której jednym z punktów jest poszukiwanie nowych zawodników.

Czym jest lacrosse? Wyjaśni to poniższy materiał
https://www.youtube.com/watch?v=FrmGypYB5Jg

Zapraszamy wszystkie osoby chcące dołączyć do naszej drużyny. Aktualnie działa sekcja męska, ale również z treningami startuje sekcja żeńska! Dlatego zapraszamy każdego i chłopaków i dziewczyny.

Żeńska odmiana lacrosse
https://www.youtube.com/watch?v=KZXL4-DN7es

Kiedy i gdzie?
Hala Ośrodka Sportowego Szopienice, ul. 11 Listopada 16.
16-11-2013, 09:00-12:00

Kogo poszukujemy?

Szukamy osób, którym sport i wysiłek fizyczny sprawia satysfakcję. Poszukujemy zawodników na różne pozycje. Zarówno tych obdarzonych refleksem na pozycję bramkarza, jak i twardo stojących na ziemi obrońców, szybkich i wytrzymałych pomocników oraz bramkostrzelnych napastników.
Do każdej osoby na podstawie warunków fizycznych i predyspozycji dopasujemy odpowiednią pozycję.

Więcej informacji można uzyskać na naszej stronie http://www.legionkatowice.pl

Wydarzenie dla sekcji męskiej tutaj:
https://www.facebook.com/events/628328877217415


Wydarzenie dla sekcji żeńskiej tutaj:
https://www.facebook.com/events/1428823120674328
legionkce
maluch
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 20:44

Re: AZS Legion Katowice - LACROSSE - rekrutacja

Postprzez Madjer 21 sie 2014, o 14:30

AZS Legion Katowice po wakacyjnej przerwie wraca do treningów.
Zapraszamy wszystkich, chcących rozpocząć swoją przygodę z lacrosse na najbliższy trening, który odbędzie się w sobotę (23.08.2014) w godzinach 10:00 – 13:00 na boisku „Rapid” przy ul. ul. Grażyńskiego 51 (http://www.mosir.katowice.pl/boisko-pil ... rapid.html)
Do dyspozycji będą szatnie z prysznicem oraz duże boisko. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze przybycie (aby zdążyć się przebrać) oraz o ile to możliwe o potwierdzenie swojej obecności na treningu (aby mieć pewność że dla nikogo nie zabranie sprzętu do treningu)
Potwierdzać swoją obecność można za pośrednictwem:
mail: legion.katowice@gmail.com
Mobile/SMS: 503-799-694
gg: 13725228

Zapewniamy cały sprzęt potrzebny do treningu. Wymagamy jedynie wygodnego stroju sportowego do ćwiczeń.

Trochę o lacrosse: http://lacrossepolska.com/pl/lacrosse/historia
Materiały video drużyny:
Turniej ligowy w TVS: http://youtu.be/UpGTTOlPadQ
Turniej ligowy z perspektywy drona: http://youtu.be/CndY9SIb5Ls
Turniej Coal Cup 2014 w ComTV: http://youtu.be/pQKuuU4PLA8
Turniej Coal Cup 2014: http://youtu.be/KQT80yvFQU4

AZS Legion Katowice – pierwszy oraz jedyny zepsuł lacrosse na Śląsku, oficjalnie istniejący od marca 2010. Uczestnik Polskiej Ligi Lacrosse, w której w sumie bierze udział 10 zespołów z całego kraju.

W trakcie rekrutacji poszukujmy zawodników na każdą pozycję:

Bramkarz: Zawodnik, obdarzony dużym refleksem, szybkością, pewnością oraz zdolnościami przywódczymi aby móc kierować poczynaniami całej obrony w trakcie meczu. Bramkarz jest również pierwszą osobą odpowiedzialną za wyprowadzanie piłki do ataku więc przyspieszenie oraz szybkość będą dodatkowymi atutami. http://youtu.be/kfhEebtn-vY

Obrońca: Zawodnik, zarówno silny fizycznie jak i szybki i zwinny. Potrafiący doskonale operować dłuższym kijem przeznaczonym dla obrońcy. Ważnym elementem gry w obronie jest doskonała praca nóg, zarówno twarda nieustępliwa postawa jak i zdolność szybkiego przemieszczania się za zawodnikiem. Przyspieszanie oraz szybkość będą także dodatkowymi zaletami. http://youtu.be/nGKrm_IiW9g

Pomocnik: Osoba, która w największym stopniu ma wpływ na przebieg meczu, ponieważ bierze czynny udział zarówno w grze obronnej jak i w trakcie ataku. Doskonały pomocnik powinien być z kondycją za pan brat. Nieustępliwość, zadziorność, szybkość to jedne z wielu pożądanych cech u pomocnika. Poprzez intensywność gry pomocnicy to najczęściej się rotujący zawodnicy w trakcie meczu (zmiany podobne jak w hokeju na lodzie). Ze względu na specyfikę gry to właśnie pomocnicy stanowią większość składu drużyny. http://youtu.be/YpFGlwwj6lQ

Napastnik: Podobnie jak w innych sportach, osoba wyspecjalizowana w zdobywaniu punktów (czyli goli). Ważnymi cechami przydatnymi atakującemu są siła, zwinność, zdecydowanie. Kreowanie okazji do zdobycia bramek zarówno przez samego siebie jak i kolegom z drużyny jest najważniejszą z ról przed jaką stają napastnicy w trakcie meczu. http://youtu.be/dGawSmJ4WNA


ZAPRASZAMY!!! SPRÓBUJ SWOICH SIŁ W LACROSSE!!!
Madjer
maluch
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 cze 2013, o 17:42

Re: AZS Legion Katowice - LACROSSE - rekrutacja

Postprzez Madjer 3 wrz 2014, o 18:53

Zapraszamy wszystkich śmiałków chcących rozpocząć swoją przygodę z lacrosse. Najbliższe treningi odbędą się 14.09.2014, 20.09.2014 i 28.09.2014 w godzinach 08:00-11:00 na boisku "Rapid" przy ul. Grażyńskiego 51. Wystarczy przyjść i spróbować!
https://www.facebook.com/...ry_type=regular
Madjer
maluch
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 cze 2013, o 17:42

Re: AZS Legion Katowice - LACROSSE - rekrutacja

Postprzez dziachan 5 gru 2014, o 13:09

TRENINGI REKRUTACYJNE!!!
Rozpocznij swoją przygodę z lacrosse!!!

Zapraszamy na treningi rekrutacyjne sekcji męskiej oraz żeńskiej. Udział w treningu całkowicie bezpłatny. Pomimo działania pod szyldem Akademickiego Związku Sportowego na rekrutację mogą przyjść także osoby nie posiadające statusu studenta!

Miejsce:
hala Ośrodka Sportowego „SZOPIENICE”, ul. 11 Listopada 16
http://www.mosir.katowice...opienice-2.html
Mapa: http://goo.gl/maps/aJKc8

Do uczestnictwa w treningu wystarczy wygodny strój sportowy oraz chęci do gry.
NIE ZASTANAWIAJ SIĘ!!! PRZYJDŹ NA TRENING!!!

Terminy treningów rekrutacyjnych:
07.12.2014:
17:00 – 18:30 – sekcja męska
18:30 – 20:00 – sekcja żeńska
14.12.2014:
16:30 – 18:00 – sekcja męska
18:00 – 19:30 – sekcja żeńska

Kogo poszukujemy?

Sekcja męska:
Szukamy osób, którym sport i wysiłek fizyczny sprawia satysfakcję. Poszukujemy zawodników na różne pozycje. Zarówno tych obdarzonych refleksem na pozycję bramkarza, jak i twardo stojących na ziemi obrońców, szybkich i wytrzymałych pomocników oraz bramkostrzelnych napastników.
Do każdej osoby na podstawie warunków fizycznych i predyspozycji dopasujemy odpowiednią pozycję.

Sekcja żeńska:
Poza zawodniczkami, które dołączą do sekcji żeńskiej, poszukujemy również takich, które będą potrafiły pomóc w organizacji sekcji i będą miały wpływ na jej tworzenie.
Przez swoją mniejszą kontaktowość lacrosse kobiet nie wymaga takiego duże ekwipunku jak wersja męska. Sprzęt potrzebny do trenowania zapewniamy w całości.
Poszukujemy przede wszystkim zawodniczek, które rozpoczną regularne treningi i będą stanowić o szkielecie drużyny przed dołączeniem kolejnych zawodniczek.

Co oferujemy?

Oferujemy możliwość dołączenia do drużyny, uprawiania bardzo dynamicznie rozwijającego się sportu, rywalizacji sportowej oraz poznania wielu ciekawych ludzi. Przez regularne treningi dajemy również szansę na aktywność fizyczną, co w okresie zimowym bywa utrudnione.
Półroczny okres, jaki będą mogli przepracować nowi członkowie drużyny jest wystarczającym okresem, aby stać się wartościowym członkiem drużyny. Pół roku pracy z kijem do lacrosse pozwala opanować nie tylko podstawy, ale również bardziej zaawansowane elementy gry.
Co więcej, lacrosse to bardzo ciekawa alternatywa dla najpopularniejszych sportów. Przez wielu jest określana mianem najszybszego sportu na dwóch nogach, co czyni go bardzo ciekawą formą rywalizacji.

Więcej informacji można uzyskać poprzez:

Kontakt telefoniczny: 503-799-694
Gadu-gadu: 13725228
Mail: legion.katowice@gmail.com
WWW: www.legionkatowice.pl

Prosimy o potwierdzenie swojego przybycia na trening rekrutacyjny poprzez wysłanie wiadomości mailowej, informacje przesłaną za pośrednictwem telefonu, gadu-gadu lub przez wiadomość wysłaną na nasz profil FB – AZS Legion Katowice

=== AZS Legion Katowice ===

http://www.facebook.com/LegionKatowice
http://www.legionkatowice.pl/
dziachan
maluch
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 gru 2014, o 13:08Powrót do Sport

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron