Tajemnice Egiptu - ŚKN

Moderator: Emilia

Tajemnice Egiptu - ŚKN

Postprzez 4Pik 5 maja 2010, o 12:35

Egipt to nie tylko kurorty oferujące wczasy w wersji all inclusive. To przede wszystkim ciekawa historia i bogate tradycje. Kolejne spotkanie Śląskiej Kawiarni Naukowej odbędzie się 6 maja o godz. 18.00 jak zwykle w katowickim Rondzie Sztuki. Tym razem porozmawiamy o tajemnicach Egiptu. Naszym gościem będzie światowej sławy archeolog i egiptolog prof. Karol Myśliwiec. Uczestnicy wezmą udział w "LEKCJI HIEROGLIFÓW".

Niedawno opublikowano wyniki analiz DNA pobranego z kości faraona Tutenchamona. Niemal wiek od odkrycia jego mumii, znamy koligacje rodzinne młodego króla i choroby jakie przechodził. Wiemy też dlaczego tak młodo zmarł. Tutenchamon stał się sławny z powodu klątwy, która zabiła wszystkich członków ekspedycji która w 1922 roku wydobyła jego szczątki z komnat grobowych.
Na najbliższym spotkaniu Śląskiej Kawiarni Naukowej będziemy dyskutowali o "Tajemnicach Egiptu". Gościem spotkania będzie światowej sławy archeolog i egiptolog, prof. Karol Myśliwiec.
Cywilizacja starożytnego Egiptu była wysoko rozwinięta. Mogła poszczycić się licznymi osiągnięciami technicznych, naukowymi, politycznymi i kulturowymi. Jak wyglądało codzienne życie w Starożytnym Egipcie? W co Egipcjanie wierzyli? Co było największym osiągnięciem ich cywilizacji? No i czy klątwy egipskie rzeczywiście istnieją? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można uzyskać w czasie spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej.
Zapraszamy w najbliższy czwartek 6 maja o godzinie 18:00 do katowickiego Ronda Sztuki (Klubu Oko Miasta. Całość transmitowana będzie na naszej stronie i tłumaczona na język migowy. Podczas spotkania odbędzie się ”lekcja hieroglifów”. Uczestnicy nauczą się zapisu tego starożytnego pisma.
"Była jak kot - z wierzchu milutka, mięciutka, rozmruczana, ale w środku krył się drapieżnik."
Avatar użytkownika
4Pik
Moderatorka
 
Posty: 348
Dołączył(a): 20 kwi 2009, o 13:55
Lokalizacja: Tauzen
kierunek: geografia
plec: femme
rok: I MU (IV)


Powrót do Tematy archiwalne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 0 gości

cron